SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Przegląd kultowych urządzeń firmy Apple  (Przeczytany 365 razy)

artur

• Administrator
  • Jr. Member
Przegląd kultowych urządzeń firmy Apple
« dnia: Listopad 15, 2016, 08:02:28 pm »
Firma Apple jest nam dziś w stanie zaproponować przynajmniej kilka urządzeń, które możemy określić mianem kultowych. Trudno więc uciec od pytania o to, które z nich należałoby wybrać w pierwszej kolejności.

Propozycja pierwsza – Macbook Pro

Macbook Pro, zarówno w swojej wersji trzynasto-, jak i piętnastocalowej, cieszy się mianem najmocniejszego laptopa znajdującego się w ofercie amerykańskiego giganta. Co więcej, sprzęt został skonfigurowany tak, aby coś dla siebie znaleźli zarówno użytkownicy najbardziej wymagający, jak i ci, którzy nie potrzebują pamięci masowej o pojemności 1 TB. Atutem komputera jest też dostęp do szeregu wyjątkowych aplikacji dedykowanych właśnie dla systemu OS X, każda z nich jest przy tym natychmiast gotowa do użytku.

Propozycja druga – iPad

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Macbooków, również iPody są dostępne w wielu rodzajach różniących się między sobą tak ilością pamięci, jak i wielkością ekranu. Konsumenci zwracają jednak uwagę przede wszystkim na to, że kolejne modele są jednakowo wygodne podczas ich używania, o czym świadczy już choćby to, że można pisać na nich wykorzystując wszystkie dziesięć palców. Nie bez znaczenia jest i to, że na iPadzie można korzystać z tych samych aplikacji, do których mamy dostęp na Macbooku lub iPhnonie.

Propozycja trzecia – iPod

iPod to propozycja stworzona z myślą o fanach muzyki, o jej wyjątkowości świadczy zaś choćby to, że jest z firmą Apple niemal od początku jej istnienia. Co więcej, jego konstruktorzy od samego początku starali się, abyśmy mogli cieszyć się sprzętem nie tylko bardzo wygodnym, ale również estetycznym. Dziś problemem nie jest zarówno wejście w posiadanie modelu wyjątkowo małego, jak i tych nieco większych. iPod sprawdza się znakomicie również jako przestrzeń, w której da się pomieścić niemal nieograniczoną ilość muzyki.

Oczywiście, nie bez racji są te osoby, które zwracają uwagę na spadek znaczenia iPodów w związku z rozwojem innych urządzeń mobilnych, w tym zwłaszcza telefonów komórkowych. Dziś uwaga firmy Apple i jej pracowników skupia się więc przede wszystkim na aplikacji Apple Music, która ma zagwarantować jej użytkownikom dostęp do muzyki tworzonej na całym świecie.

Szybki dostęp do Internetu sprawia, że tego rodzaju działanie wydaje się w szczególny sposób uzasadnione. Aplikacja kosztuje obecnie mniej niż 5 euro w miesięcznym abonamencie, a przecież umożliwia słuchanie niemal wszystkiego, na co mamy ochotę i to bez względu na to, gdzie jesteśmy i z jakiego urządzenia w danym momencie korzystamy.

Propozycja czwarta – iMac

iMac cieszy się opinią sprzętu dla wymagających. Jest to komputer stacjonarny charakteryzujący się nie tylko dość wysoką ceną, ale i imponującymi parametrami z pamięcią wynoszącą nawet 3 TB. Nie można nie docenić i tego, że poszczególne elementy komputera można rozbudowywać, iMac nie starzeje się więc wraz z postępem technologicznym.

Propozycja piąta – iPhone

Gdybyśmy chcieli wskazać markę, która pozostaje niedoścignionym wzorem dla innych producentów telefonów komórkowych, z pewnością byłaby to właśnie firma Apple i jej kolejne telefony – iPhone. To ona wprowadziła ekrany dotykowe stawiając na solidne wykonanie i naprawdę dobry wyświetlacz. Dziś iPhone to urządzenie kultowe, chętnie kupowane przez wszystkich tych użytkowników, dla których dobra jakość urządzenia multimedialnego ma kluczowe znaczenie.

Propozycja szósta – Apple Watch

Osoby aktywne mogą dziś cieszyć się z jeszcze jednego gadżetu. Jest nim zegarek, który można określać mianem narzędzia przeznaczonego do szybkiego odbierania i przekazywania informacji, taka jest bowiem jego najważniejsza funkcja. Pozwala on być na bieżąco ze wszystkimi powiadomieniami, posiada też funkcję odpowiadania na nie bez koniecznością łączenia się z telefonem lub komputerem. Apple Watch to również pomoc dla osób dbających o figurę i kondycję, pozwala bowiem na monitorowanie wszystkich przeprowadzanych przez nas treningów. Co więcej, w sprzedaży dostępna jest imponująca kolekcja obejmująca zarówno paski, jak i obudowy, powalająca na spersonalizowanie zegarka.

mve

• Newbie
  • *
Odp: Przegląd kultowych urządzeń firmy Apple
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2016, 08:26:53 pm »
Ja nie rozumiem dlaczego niektórzy, w ogóle kupują tak drogi i niepraktyczny sprzęt. Mój galaxy kosztował jedną trzecią tego co ajfon, a do tego jest dużo lepszy. Już nie wspomnę o tym, że mogę korzystać z mini jacka i sama mogę wymienić kartę pamięci ;)

Ale jak kto woli

Natalia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2016, 01:06:34 pm »
Zgadzam się. Nigdy nie wyrzuciłabym tyle kasy na coś co jest niefunkcjonalne za to jest produktem super modnej firmy.  Poza tym wiele negatywnych opinii  słyszałam o produktach Apple.. A jakie jest wasze zdanie?

Mariolka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2016, 01:13:05 pm »
Ja myślę, że Apple to po porstu sposób na wyrażanie siebie. Jest za tym duża IDEA i to to tworzy tzw "kult Apple". Mi się to podoba i bardzo podziwiam, że ktoś tak sprytnie to rozegrał marketingowo. Kawał dobrej roboty. A czy warto czy nie warto... Jak się ma pieniądze to czemu nie? Nie znam lepszych produktów. Miałam samsunga, miałam LG ale wszytskie poc zasie sie zawieszaly, wyłączały albo robiły inne ciekawe rzeczy- a apple nigdy mi nie szwankował. To chyba coś znaczy?