SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Jagody goji - najzdrowszy owoc świata  (Przeczytany 86 razy)

anton

• Newbie
  • *
Jagody goji - najzdrowszy owoc świata
« dnia: Czerwiec 26, 2017, 11:20:25 am »
Ostatnio u mnie w firmie zrobiło się "modne" jedzenie suszonych jagód goji. Kilka osób zaczęło je przynosić i zachwalać, a że usłyszałem, że mają dużo fajnych składników i są mega zdrowe to postanowiłem zgłębić temat.

W smaku sa całkiem niezłe, tzn. na początku są słodkie, a później gorzkie. Mi to akurat odpowiada.

Jeśli chodzi o czerwienienie się to przynajmniej w teorii powinny pomóc bo posiadają kilka składników, które powinny wpływać pozytywnie na nasze naczynka. Z tym, że dla mnie to, że ewentualnie zadziałają traktują jako taki dodatkowy bonus, bo przede wszystkim chcą ich spróbować bo są bardzo zdrowe i wszędzie mocno zachwalane.

Pochodzą z Azji, gdzie od tysięcy lat ich właściwości zdrowotne są bardzo dobrze znane. Powstało nawet sporo legend z ich udziałem, jedna z nich opowiada o klasztorze, w którym mnisi jedli te jagody rosnące na posągu Buddy i dzięki nim w wieku 80 lat byli w sile wieku, mieli wszystkie zęby i zero siwych włosów ;)

To, że są uważane za niezwykle zdrowe nie powinno nikogo dziwić ze względu na ich skład: witaminy: C, E oraz z grupy B (B1, B2, B6), wapń, potas, cynk, błonnik pokarmowy, antyoksydanty, luteina, flawonoidy, polisacharydy, german, zeaksantyna, luteina... łącznie 16 aminokwasów.

Jedzenie jagód goji wpływa pozytywnie na samopoczucie, koncentrację, wzrok, pamięć, przedłużają życie, mają działanie antyoksydacyjne, wspomagają budowę nowych i regenerację komórek...

Ja mam zamiar je wcinać z jogurtem, ale doczytałem, że warto je ugotować więc jeszcze może coć innego wykombinuję.

Tu macie taki filmik podsumowujący, obejrzałem tylko pierwszą minutę i mówiła z sensem, wiec mam nadzieję, że dalej też tak jest :)

tranmopal

• Newbie
  • *
Odp: Jagody goji - najzdrowszy owoc świata
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2017, 12:29:44 pm »
Skąd kupujecie? zamawiacie z internetu czy gdzieś na mieście?

artur

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2017, 01:52:21 pm »

Fistaszka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2017, 01:31:40 pm »
Nie próbowałam jeszcze tych jagód ale słyszałam, że bardzo dobrze oczyszczają organizm.