SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Raw Till 4  (Przeczytany 41 razy)

niebieska

• Newbie
  • *
Raw Till 4
« dnia: Czerwiec 01, 2017, 02:27:16 pm »
Widzę, że jeszcze nikt na tym forum nie wspomniał o tej diecie i mimo, że już trochę zapomniana to jednak sporo osób dalej ją przestrzega i osiąga całkiem niezłe wynik. Ja już na tej diecie jestem od 3 lat, ale muszę zaznaczyć, że nie przestrzegam jej w 100%. Mam sporo dni w tygodniu, w których jem na zasadzie Raw Till 4, ale nie ograniczam się w żaden sposób.

1. Na czym polega dieta Raw Till 4?

Dieta Raw Till 4 to dieta wegańska, która polega na tym, że do godziny 16 spożywamy tylko produkty surowe (owoce i warzywa, broń Boże tatara ;p), a po tej godzinie możemy jeść również gotowane produkty. W tej diecie nie ograniczamy w żaden sposób kalorii i staramy się nie używać soli oraz oleju.

2. Dla kogo skierowana jest dieta Raw Till 4?

Faktycznie dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z weganizmem albo po prostu chcą zrzucić kilka nadmiarowych kilogramów.

3. Czy ta dieta działa?

Zależy co chcesz osiągnąć. Chciałam schudnąć i mi się udało.

4. Czy na Raw Till 4 można przytyć?

Na każdej diecie, które nie polega na deficycie kalorycznym można przytyć. Bardzo dużo osób podeszło zbyt dosłownie do stwierdzenia jedz ile chcesz na tej diecie i rzeczywiście udało im się nawet sporo przytyć.

5. Jak nie przytyć na Raw Till 4?

Pierwszy błąd to jedzenie wieczorami dużych ilości pożywienia. Widziałam na yt dziewczynę, która płakała, że przytyła 10 kilo na tej diecie. Problem w tym, że zjadała 3.5-4k kalorii dziennie. Wieczorami potrafiła zrobić sobie solidną porcję makaronu z sosem pomidorowym i wszystko zjeść. Jak zobaczyłam ile jadła to myślę, że mój chłopak, który jest o 20 centymetrów wyższych nie byłby wstanie tyle w siebie włożyć.

Na Raw Till 4 nie musisz liczyć kalorii, ale nie oznacza to, że startujesz w zawodach, w których trzeba zjeść jak najwięcej.

6. Jakie są zalety Raw Till 4?

Przede wszystkim prostota. Zasady są proste i dieta nie ogranicza tak jak inne. Dla mnie najlepsze było to, że mogłam sobie rano zrobić szejka z bananami i zabrać go do pracy, a po pracy gotowałam smaczny obiad.

7. Dlaczego nie jestem już na Raw Till 4?

Kilka dni w tygodniu jem Raw Till 4, ale nie lubię się ograniczać. Raw Till 4 było dla mnie idealne gdy uczyłam się weganizmu. Teraz już wiem jak komponować posiłki i ile muszę zjeść.

Jeśli macie pytania co do diety to zapraszam do dyskusji.

gieema

• Newbie
  • *
Odp: Raw Till 4
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2017, 11:01:26 am »
Bardzo fajne podsumowanie na temat RT4, kiedyś też myślałam nad nią, ale jedzenie na surowo do 4 po południu wydawało mi się dużym wyzwaniem. Do tego w Polsce ceny warzyw i owoców są kosmiczne, szczególnie zimą.

Cieszę się, że Freelee zostawiła Duriana i teraz naprawdę cieszy się życiem.