SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Sugestie dotyczące forum  (Przeczytany 202 razy)

artur

• Administrator
  • Jr. Member
Sugestie dotyczące forum
« dnia: Kwiecień 25, 2017, 04:23:38 pm »
Witajcie!

Jak widzicie forum dopiero raczkuje i jest jeszcze we wstępnej fazie. W tej chwili pracuje nad jego wyglądem i sprawdzam, czy wszystko od strony technicznej jest OK.

Możecie już z niego korzystać, do czego was serdecznie zapraszam ;) W miarę możliwości też będę starał się udzielać się w wątkach tworzonych prze Was.

Jeżeli macie jakieś pomysły dotyczące funkcjonowania albo wyglądu forum to zapraszam do dyskusji.

O forum prosiło mnie już kilku klientów naszego sklepu i chciałbym żeby było to miejsce, w którym osoby, dla których temat zdrowego odżywiania jest bliski mogły podyskutować ze sobą swobodnie.

Jeżeli chcecie pomóc w rozwoju forum to najlepszym sposobem na to będzie wzięcie aktywności w toczących się dyskusjach i zainicjowanie nowych. Za co z góry bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam,
Artur

majkaolbrecht

• Newbie
  • *
Odp: Sugestie dotyczące forum
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2017, 02:44:58 pm »
Ja mam propozycję. Przydałby się dział dotyczący kosmetyków. W końcu większość piszących tutaj to babeczki ;)

Owoc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2017, 04:29:40 pm »
Mam kilka sugestii na początek.
1. Uporządkowanie działów na forum (nowe, sugerowane przeze mnie są na czerwono)
+Forum Piła
 ->Sugestie dot. forum
 ->Przywitaj się
 ->Oferta sklepu
+Diety
 ->Dieta wegańska
 ->Dieta wegetariańska
 ->Dieta witariańska
 ->Dieta bezglutenowa
->Dieta w chorobie
->Dieta specjalna - inne/niesklasyfikowane diety
 ->Szczerze o wszystkich dietach
+Nasze zwierzaki
 ->Prawa zwierząt
 ->Koty
 ->Psy
 ->Inne zwierzaki
+Zdrowie od kuchni
 ->Moje ulubione przepisy
->Motywacja, czyli nasze sukcesy
 ->Własne przepisy - stworzone przez użytkownika dania
 ->Suplementy diety
 ->Zdrowie i niezdrowe - opisy produktów wraz z ich wartościami odżywczymi oraz mity

+Wszystko o treningu
 ->Dla kochających bieganie!
 ->Trening siłowy
 ->Sztuki walki
 ->Trening cardio
 ->Sporty drużynowe
 ->Inne
+Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia
 ->O tym warto wiedzieć
+Pogaduszki
 ->Chill Out Room
 ->Przyjaciele Forum
2. Inne zmiany
+Do każdego działu powinien być krótki opis, który ułatwi użytkownikom poruszanie się po forum
+Poddziały powinny być uporządkowane alfabetycznie
+Ulepszanie szaty graficznej - myślę, że to już jest w planach
+Dodatkowe funkcje na forum:
 ->Moderator - pilnowanie porządku na forum, warto pomyśleć o tym od samego początku
 ->Redaktor - jego zadanie to wyszukiwanie ciekawych artykułów na temat zdrowego żywienia
 ->Trener - osoba mająca wystarczającą wiedzę na temat treningu i chętna do odpowiadania użytkownikom
 ->Dietetyk - osoba aktywna w dziale z dietami
Motywacją dla osób pełniących dodatkowe funkcje mógłby być np. stały rabat w sklepie albo możliwość zrobienia zakupów z większym rabatem raz na 3 miesiące? Oczywiście od czasu, gdy forum się rozkręci oraz dane osoby będą wywiązywać się ze swoich obowiązków - można ustalić ilość artykułów dla redaktora itd.

Proszę również zwrócić uwagę na BurningBoard od WoltLab ( https://www.woltlab.com/ ). Mam aktualnie przyjemność korzystać z tego oprogramowania na większym forum. Moim zdaniem jest dość ciekawe i proste w administrowaniu nawet dla osób mniej obeznanych (chyba, że można powiedzieć to samo o SMF)

Wskazana jest również pomoc innych osób w tworzeniu nowych działów ;)

artur

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2017, 12:10:23 pm »
Bardzo dziękuję za sugestie. Niestety zmiana silnika forum nie wchodzi na razie w grę. Forum jest jeszcze młode i za dużo tu się nie dzieje, ale przenosiny na inną platformę to spory problem. Z SMF korzystam również na innym forum i sprawdza się całkiem nieźle. Wygląd został zrobiony na szybko, ale chyba tak najgorzej nie jest. Jeszcze dogrywam rozszerzenie i sprawdzam wszystkie ustawienia.

Dziękuję za propozycje działów. Zaraz dodam odpowiednie działy w odpowiednich miejscach ;)

gieema

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2017, 12:17:41 pm »
Również jestem za obrazkami w menu głównym. Dużo lepiej przegląda się to forum.

artur

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:16:30 am »
Przetestowałem kilka rozwiązań, ale żadne nie spełniło moich oczekiwań. Postaram się to zrobić, ale nie mogę obiecać, że mi się uda.