SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Wymiana stłuczonej szybki w telefonach iPhone 6 i 6s – niełatwe zadanie  (Przeczytany 391 razy)

artur

• Administrator
  • Jr. Member
Wyświetlacz to najważniejszy element każdego smartfonu. Jest to jednocześnie najbardziej kruchy element urządzenia, zwłaszcza w przypadku iPhone 6 i 6s. Wynika to przede wszystkim z większych wymiarów oraz gładkości – elementy te sprawiają, że smartfon łatwo może wypaść z rąk.

Wybór metody prac serwisowych zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia. Wyświetlacz wymaga wymiany w sytuacji, gdy telefon przestaje reagować na polecenia, pojawiają się na nim smugi, białe plamy lub inne zniekształcenia obrazu. W tej sytuacji zazwyczaj uszkodzeniu ulega matryca, a tym samym konieczna staje się jej wymiana.

Zdarza się jednak, że monitor działa, natomiast problemem jest wyłącznie pęknięta szybka (sytuacje takie mają bardzo często miejsce w sytuacji przypadkowego siadania na znajdujący się w tylnej kieszeni telefon). To na pozór niefortunne zdarzenie w istotny sposób wpływa na uszkodzenie telefonu, a dokładniej szybki iPhone'a 6.
Należy pamiętać, by nie zwlekać z naprawą – ostre krawędzie i odłamki mogą porysować matrycę, czego efektem będą znacznie większe problemy.

Zasadniczo wymiana szyby w iPhone 6 i 6s powinna uwzględnić wymianę całego wyświetlacza. Wpływ na to mają przede wszystkim cechy konstrukcyjne. Ze względu na koszt elementów wymiennych, rozwiązanie to stanowi droższą opcję.

Czy można samodzielnie wymienić uszkodzoną szybkę?

Zdarza się, że mimo uszkodzenia matryca wyświetlacza nadal pracuje, a co ważniejsze, obraz jest dobrej jakości. W tej sytuacji wystarczy wstawić nową szybkę. Warto pamiętać, że wymiana szybki iPhone 6 jest znacznie tańsza niż ponowne instalowanie całego ekranu, także w przypadku, gdy uwzględnimy doświadczonego serwisanta serwisu „Sprawdzony serwisant”.

Samodzielna wymiana szyby iPhone, w domowych warunkach i bez odpowiednich urządzeń, jest praktycznie nierealna. Niezbędnym narzędziem w tej sytuacji jest separator do podgrzewania wyświetlacza, zmywacz do fabrycznej powłoki klejowej, nowe szkło, żyłka, specjalny klej UV oraz lampa do jego zamocowania. Zasadniczo niezbędne elementy można kupić w Internecie, aczkolwiek nie należą one do tanich, ich koszt nierzadko przewyższa koszt wymiany szybki w profesjonalnym serwisie.

Osoby, które w tego typu pracach nie mają większego doświadczenia, powinny zrezygnować z samodzielnej naprawy, gdyż mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia iPhone'a, których naprawa będzie bardzo droga.
W związku z powyższym, jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko będzie w porządku, oddaj swój telefon do wybranego serwisu, który znajdziesz na stronie „Sprawdzony Serwisant”.

Wymiana szybki w iPhone 6s
Wymiana szybki w iPhone 6

Marsha

• Newbie
  • *
    • www.jagodka-borowianka.com.pl
Odp: Wymiana stłuczonej szybki w telefonach iPhone 6 i 6s – niełatwe zadanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2017, 01:33:15 pm »
Wymieniając wyświetlacz i szybkę w iphone 5 szybka odkleiła mi się od ramki. Prawdopodobnie podczas montażu. Przez to dotyk nie działał dobrze. Zawinił słabej jakości zamiennik czy ja zrobiłem coś źle?

Dasza

• Newbie
  • *
Odp: Wymiana stłuczonej szybki w telefonach iPhone 6 i 6s – niełatwe zadanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:55:36 am »
Cóż może właśnie o zamiennik tutaj chodzi, w końcu powinien on być idealnie kompatybilny z resztą telefony. Sama swego czasu także próbowałam swoich sił w związku z naprawą telefonu, ale niestety chcąc mocno zaoszczędzić, zniszczyłam telefon zupełnie. Tyle dobrze, że mogłam pozwolić sobie na taki produkt jak spam , bo w innym przypadku zostałabym zupełnie bez kontaktu ze światem. Na szczęście formalności w tym przypadku nie były zbyt skomplikowane:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 08:27:09 pm wysłana przez artur »