SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Dieta bezglutenowa  (Przeczytany 455 razy)

Mariolka

• Newbie
  • *
Dieta bezglutenowa
« dnia: Listopad 18, 2016, 02:29:46 pm »
Moja mama jakiś czas temu wprowadziła w domu dietę bezglutenową, mnie ona "nie dotyka", bo nie mieszkam już z rodzicami ale co jestem w domu to słyszę jaka ona jest cudowna.

Mam sama zaczęła piec chleb, we wszystkim sprawdza skład. Mówi, że czuje się dużo lepiej i ma więcej energii, co prawda u niej nie przełożyło się to na jakiś duży spadek wagi ale ona podjada wieczorami ;)

tata natomiast bardzo schudł i też mówi, że czuje się dużo lepiej i nie jest zmęczony w ciągu dnia.

Nawet 12 letni brat już nie chce jeść nic z glutenem, ostatnio robiłam coś i stwierdził, że nie zje kurczaka, bo jest z przyprawami, a od glutenu już teraz boli go brzuch jak zje, po takiej przerwie.

Co wy o tym sadzicie?

DawidPower

• Newbie
  • *
Odp: Dieta bezglutenowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2016, 02:33:40 pm »
Sam jej nie stosuję ale znam osoby, które cześciowo lub całkowicie odstawiły gluten i wszytskie potwierdzają, że samopoczucie dużo lepsze, brak uczucia zmęczenia i waga leci w dół. Dodatkowo nie mają takiego łaknienia jak wczesniej, przez co nie podjadają... Wydają się same plusy. Nie słyszałem, żeby ktoś mówił coś złego o tej diecie.

Lusia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2016, 02:37:09 pm »
Też słyszałam o niej same dobre rzeczy! Sama małymi krokami wykluczam gluten ze swojej codziennej diety. Póki co nie zauważyłam skutków ubocznych, wręcz przeciwnie.

Znam osoby chore na celiakię i tak mnie zawsze zastanawiało, że one wszystkie są pełne energii i do tego bardzo szczupłe. Coś musi w tym być... Bo jednak w tych czasach, te wszystkie modyfikacje szkodzą człowiekowi tylko  :(

Danka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2016, 01:20:50 pm »
Ja ją stosuję! I jest super. Głównie chodzi o samopoczucie. Oczywiście efekty odchudzające też są widoczne, ale to można osiągnąć każda dietą, wystarczy wytrwałość...A z tym niestety ciężko u większości. Niby zdrowo się odżywiają, ale... zawsze mają ALE.

Mirko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2016, 01:25:42 pm »
Jak dla mnie to to musi być dobra dieta, mimo że jej nie próbowałem, ale co zlego mzoe byc w wykluczneniu zlego produktu...same plusy