SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Co lepsze na początek? Trening w domu czy na siłowni?  (Przeczytany 710 razy)

DawidPower

• Newbie
  • *
Co lepsze na początek? Trening w domu czy na siłowni?
« dnia: Listopad 18, 2016, 01:44:17 pm »
Wątek powstał, po rozmowach z dziewczynami z forum, o tym że chcą ćwiczyć w domu, bo nie mają czasu na siłownię i się wstydzą.

Uważam, że są to wymówki! Typowo polaczkowe "nie da się".

Myślę, że szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają, trening na siłowni jest lepszym rozwiązaniem, bo:

- dostajesz dawkę pozytywnej energii i motywację od osób, które też na nią chodzą, a w domu zawsze lepiej usiąść przed komputerem czy telewizorem niż wziąć się za ćwiczenia

- super opcją są ćwiczenia w grupach, gdzie osoby początkujące dostaną wskazówki jak poprawnie wykonywać każde ćwiczenie- w domu istnieje ryzyko, że robimy coś niepoprawnie, a to może prowadzić do kontuzji.

- wiele siłowni oferuje pierwszą wizytę za darmo. Można wtedy wybrać interesujące nas zajęcia i zobaczyć jak nam się to podoba, nie wydając na to pieniędzy

- na siłowni macie tą cudowną przypadłość, że otaczacie się osobami, które mają ten sam cel co wy, lub tymi, które ten cel już osiągnęły. To dodatkowa motywacja!

- Na siłowni poświęcasz czas na 100% ćwiczeń, a w domu zawsze coś się znajdzie co może ci przerwać, mąż, dziecko, ulubiony serial....

Co wy o tym sądzicie?

Alicjuszka

• Newbie
  • *
Odp: Co lepsze na początek? Trening w domu czy na siłowni?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2016, 01:48:12 pm »
No i tu jest miejsce na ten temat.  ;D

Ja uważam, że wiele kobiet woli ćwiczyć w domu, szczególnie w dni "kobiece", kiedy możliwość pójścia po treningu do własnej łazienki jest na wagę złota! A niestety, na siłowniach są karnety miesięczne... więc automatycznie tydzień jest zmarnowany. Więc wyrzucanie pieniędzy w błoto jak dla mnie.

No i jeszcze to, że możesz mówić co chcesz, ja na siłowni spotkałam się z ocenianiem! Każdy na mnie patrzył, a jacyś kolesie nawet się podśmiewali... Nie było to zbyt komfortowe. Dlatego teraz chodzę sobie sporadycznie, jak mam ochote pobiegać na bieżni. To wszystko.

nie doświadczyłam tych wszytskich cudownych spraw, o których piszesz. Tylko nie dodawaj, że widocznie trafiłam na złą siłownię, bo tak się składa, że w moim mieście jest tylko jedna :D

Mariolka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2016, 01:55:56 pm »
Ja też wolę w domu, bo robię to co chcę sobie.

Na siłowni się nie mogę odnaleźć, może dlatego że nie mam żadnego planu, ale tez ćwiczenia na maszyc=nach mnie zwyczajnie nudzą. Natomiast ćwiczenia w grupach, są już w ogóle nie dla mnie. Wypchana sala, zero miejsca, plotkujące w szatni kobiety. Nic fajnego. No i te prysznice...bród i smród. BLE  >:(

DawidPower

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2016, 01:58:16 pm »
Nigdy się nie spotkałem z takimi opiniami... Moje podopieczne są zadowolone i bardzo sobie to cenią. Ale widocznie, one mogą ćwiczyć w "te dni", a inne kobiety nie...

Mariolka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2016, 02:04:12 pm »
Ale widocznie, one mogą ćwiczyć w "te dni", a inne kobiety nie...

Oczywiście! pewnie napisałeś to z ironią, ale niestety tak to właśnie jest. Niektóre kobiety, przechodzą ten czas jak każdy inny dzień, a inne ledwo żyją, a wręcz umierają... Ale jak facet może to zrozumieć, jak widać że nie może hahah ;D

DawidPower

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2016, 02:25:07 pm »
W takim razie przepraszam!

A jak sądzą inni ;)

Danka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2016, 01:14:49 pm »
Ja zdecydowanie jestem za siłownią! W domu wymyślę sobie tysiąc powodów, dla których nie mam czasu albo ochoty na ćwiczenia... Siłownia, a właściwie pieniądze wydane na karnet bardzo motywują :D

Mirko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2016, 01:24:25 pm »
Zdecydowanie siłownia! Zawsze ktoś pomoże, a w domu często robi się coś źle.
Najczęstszy błąd kobiet, to kolejność wykonywania ćwiczeń, a później się dziwią, że zamiast chudnąć to się "rozrastają". No i motywacja, sama w sobie jak i dzięki ludziom, którzy tam są!

Adamus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2016, 03:21:34 pm »
Zdecydowanie siłownia!

Dasza

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:51:31 am »
Sama też stawiałabym na siłownię. Z resztą dzisiaj na takich stronkach jak chociażby spam znajdziemy wiele cennych wskazówek odnośnie tego, w jaki sposób ćwiczyć na siłowni, jak również po które suplementy sięgnąć. Dzięki temu nasz trening na pewno przyniesie wymierne efekty:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 08:28:01 pm wysłana przez artur »

mikaell

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:23:57 pm »
Oj to chyba spam