Zdrowe odżywianie Forum.bioindygo.PL

Diety => Szczerze o wszystkich dietach => Wątek zaczęty przez: Foxy w Listopad 21, 2016, 03:13:34 pm

Tytuł: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: Foxy w Listopad 21, 2016, 03:13:34 pm
Już dawno przestałam używać sformułowania "dieta". Diety są przereklamowane. Po co schudnąć, jeśli później mamy zamiar wrócić z niezdrowymi nawykami?

Ja uważam, że najważniejsze to zdrowe i zróżnicowane odżywianie się CAŁY CZAS, a nie tylko w czasie, kiedy najdzie nas ochota na schudnięcie. I to nie tylko o figurę chodzi ale też o ogólne zdrowie i samopoczucie.

Co o tym myślicie?
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: Adamus w Listopad 21, 2016, 03:31:14 pm
Oczywiście, że masz rację! Diety są dla osób, które totalnie sobie nie radzą z samymi sobą. Szukają sposobu na magiczne zrzucenie balastu, zamiast po porstu zmienić nawyki żywieniowe. Powiedziałbym anwet, że diety są dla słabych. Słabych psychicznie. Szukają ratunku w diecie, zamiast udać się do psychologa czy coacha, który pomógły im wzmonić ich osobowość i zrozumieć prawdziwe sedno problemu.

Smutne, że na rynek wchodzą coraz to nowe super diety, a tacy ludzie wydają na to grube pieniądze, bo wydaje im się, że to jedyna droga do schudnięcia, czy wymarzonej sylwetki.

To jest aż smutne.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: Foxy w Listopad 21, 2016, 03:51:29 pm
Dobrze powiedziane! Najgorsze, są te diety ileś kcal dziennie. Maskaryczne! najgorsze, że młode osoby, niedoświadczone często się na to nabierają, a później słyszy się o osobach, które do końca życia, będą borykały się ze skutkami tych diet. To jest ciemna strona internetu.

Ale są też diety, które są tak naprawdę, żdrowym sposobem odzywiania się, ale z niewiadomych powodów jest to określone w czasie. Np. jedz tak przez meisiąc,a schudniesz x kg. To śmieszne, bo jesli ktos je tak miesiac, a pozniej wraca do swoich przyzwyczajen, to jaki w tym sens? Tak powinno się jeść juz na stałe. Bo to przecież dobre. nawet zdrowe słodycze i przkąski są dostępne, wiec nie wiem po co wymyślać... Tu chodzi pewnie jak we wszystkim o HAJS i naiwnosc konsumentow.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: gieema w Czerwiec 05, 2017, 12:17:05 pm
Całkowicie się zgadzam. Wszyscy są na diecie, a słowo dieta nie oznacza głodówki albo redukcji. Najważniejsze to jedzenie dużej ilości świeżych owoców i warzyw oraz unikanie żywności przetworzonej i produktów pochodzenia zwierzęcego. Ja akurat jest wegetarianką, ale polecam każdemu unikanie jedzenia mięsa.

Można spokojnie robić sobie dni wegetariańskie w ciągu tygodnia i nie umrzeć od tego. Grunt to zdrowy rozsądek przy diecie.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: artur w Czerwiec 05, 2017, 03:57:30 pm
Też muszę się zgodzić. Dobre nawyki są dużo ważniejsze i skuteczniejsze niż jakaś tam "dieta"
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: punka w Czerwiec 08, 2017, 08:02:30 am
Tylko, że trzeba wytrwać w tych nawykach :P Dookoła mamy różne pokusy w postaci fast foodów i słodyczy.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: artur w Czerwiec 08, 2017, 11:43:10 am
Dokładnie! Najważniejsze mimo wszystko to zachować umiar. Nie ma nic złego w zjedzeniu czekolady albo pizzy raz na jakiś czas. Jeżeli masz dobre nawyki to możesz sobie pozwalać na zdecydowanie więcej.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: Fistaszka w Lipiec 29, 2017, 01:31:11 pm
Dzisiaj ciężko zadbać o całkiem zdrowy styl życia. Ale dla chcącego nic trudnego.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: Morela w Sierpień 24, 2017, 08:44:41 am
Osiągnięcie zdrowego stylu życia wcale nie jest takie trudne, trzeba mieć tylko trochę chęci i wytrwałości, można też wspomagać się innymi środkami, podpowiedziami w sieci czy też takimi stronami https://mrchef.pl/misja (https://mrchef.pl/misja) gdzie wspomagają w gotowaniu i dostarczają zdrowych i sprawdzonych składników.
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: Milena_35 w Luty 05, 2018, 09:57:38 am
Jeżeli ktoś chce schudnąć, bo zaniedbał się lub z innych powodów (ciąża, choroba) no to musi przejść na dietę, ale później nadal musi dbać o swoje zdrowie i utrzymywać zdrowe nawyki :)
Tytuł: Odp: Zdrowy styl życia
Wiadomość wysłana przez: tarmyno w Kwiecień 13, 2018, 11:14:24 am
Ja szybko schudłam tylko dzięki odpowiedniej diecie i dzięki treningom interwałowym.